Snedkermester Thysen Nielsen
Tre unika sofaborde af riopalisander hver med “afskåret hjørne”, gennembrudte sprosser. Udført ca. slut 1970'erne hos snedkermester Thysen Nielsen. Hvert model: H. 51. L. 98. B. 58. (3)
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. En anelse falmet.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020