1414/198
Dansk barok almueskab af bemalet og marmoreret træ, låge bag hvilke nyere hylder. 18. årh. H. 178. B. 125. D. 57.
Brugsslitage og patina. Nøgle medfølger. Restaureret.
Ældre malerier og møbler, 31. marts 2014
Vurdering
Hammerslag