2419/579
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Sybord af palisander, udtrækskurv af flet med bakke med små rum. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 70. B. 47.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og lakkrakeleringer.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag