2441/​9024

Adrienne-Etienne Gaudez, stil (f. 1845, d. 1902)

Et par figurer af bronzepatineret og delvis forgyldt metal i form af to orientalere. Ca. 1900. H. ca. 80 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mangler. Kvindens højre arm med defekt/brækket af.

I Lyngby
Vur­dering

12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?