2140/241
Jokum Edvard Jacob Sikemsen (f. Qaqortoq 1906, d. sst. 1976)
To åndemasker af udskåret træ, sign. a tergo Jocum Sikemsen 1958. H. 28 og 32 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud