2050/721
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Kande af grønpatineret bronze. Stemplet monogram, Denmark. Dessin B 112. H. 17.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag