12142/27
Heinrich Buntzen (f. Kiel 1803, d. Frederiksværk 1892)
Fra Frederiksdal. Sign. HB. Olie på lærred. Lysmål 19,5×25,5. Rammemål 32×38. Indrammet.
Skade på rammen i øverste, venstre hjørne
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag