Peter Tom-Petersen (f. Thisted 1861, d. Ærøskøbing 1926)
“Eftermiddag i Maj. Vestergade Ærøskøbing”. Sign. Tom Petersen 1918. Olie på lærred. 58×68.
Enkelte minimale retoucheringer, afskalninger og krakeleringer. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
48 bud