2447/​14

Evgeny Ivanovich Naps (, 19. årh., russisk kunstner)

Russisk skulptur af patineret bronze forestillende en rytter til hest. Sign. E Naps 1979 med kyrilliske bogstaver. 19. årh. H. 43. B. 45.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Selve hesten er monteret lettere løst på base.

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

50.000 DKK

16 bud

242732 50.000 DKK
1170888 (Autobud) 48.000 DKK
242732 46.000 DKK
1170888 44.000 DKK
1161840 42.000 DKK
1170888 40.000 DKK
1135539 (Autobud) 38.000 DKK
1161840 38.000 DKK
1135539 (Autobud) 27.000 DKK
1161840 26.000 DKK
1135539 (Autobud) 25.000 DKK
1161840 24.000 DKK
1135539 (Autobud) 23.000 DKK
1161840 22.000 DKK
1135539 21.000 DKK
1128122 20.000 DKK