2138/192
Dansk maler, 19. årh.
Kystparti med mennesker på bredden og talrige skibe på vandet. Usigneret. Olie på lærred. 69×96.
Dette emne handles i fuldmoms
Lærredet er dubleret. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag