Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Fællesskabet”. Sign. Scherfig 1972, 73/280. Litografi i farver. Lysmål 54×72.
Litteratur: Lamberth nr. 23.
Undersøgt i ramme. Lette misfarvninger i papirets kant.
12 bud
1085749 (Autobud) | ||
246527 | ||
1085749 (Autobud) | ||
246527 | ||
1085749 (Autobud) | ||
246527 | ||
1085749 (Autobud) | ||
246527 | ||
1085749 (Autobud) | ||
246527 | ||
1085749 | ||
246527 |