Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Møde på savannen”. Sign. Scherfig 1968, 214/270. Litografi i farver. Lysmål 72 × 54.
Litteratur: Lamberth nr. 10.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
1085749 (Autobud) | ||
246527 | ||
1085749 (Autobud) | ||
922088 | ||
1085749 (Autobud) | ||
922088 | ||
1085749 | ||
246527 |