Paulus Moreelse, dennes kreds, 17. årh.
En lille pige stående på en balkon med en kurv med blomster og to får. Usigneret. Olie på lærred. 72×72.
Proveniens: Van Ham Kunstauktionen, Køln, 26. juni 1999 nr. 2139.
Lærredet er dubleret. Reparationer/retoucheringer. Talrige minimale fine krakeleringer.
Malerier og tegninger, 30. november 2021