2131/273
Semiantikt Keshan helsilketæppe, Persien. Klassisk medaljondesign. Ca. 640.000 kn. pr. m2. 20. årh.s midte. 210×137.
Pletvis slidt. Trænger til sikring af begge ender. Korte frynser. Delvis slidte kanter. Mangler enkelte knuderækker for hver ende.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud