842/215
George III lygteur i senere kasse af mahogni, rigt ciseleret skive og bagplade af messing, forsølvet timekrans, værk med datoviser og repetion. Sign. Markvich London. England, 19. årh. H. 47 cm.
Kierkegaard og antikviteter, 18. september 2013
Vurdering
Hammerslag