2005/​46

C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)

Et fiskerleje med arbejdende fiskere. Sign. C.F. Aagaard, den 2. august 1886. Olie på lærred. 22×42.

Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag