12103/​163

En samling dekorativ grafik forestillende planter, urter og frugter bl.a. banan, kaffe og kakao. Tyskland 18.-19. årh. De fleste tryksign. Kobberstik/radering eller litografi på papir. Flere med samtidig kolorering. 26×20,5–39×46. (7)

Misfarvning, falmede farver og pletter. Ét blad med folder. Smårifter

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK
550 DKK
500 DKK