1245/83
I. H. Brandt (f. København 1850, d. Frederiksberg 1926)
“Solglans”. Sign. I. H. Brandt 1908. Olie på lærred 90×141.
Udstillet: Charlottenborg 1908 nr. 76.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og antikviteter, 5. november 2012
Vurdering
Hammerslag
28 bud