2448/​176

Ubekendt maler, 18. årh.s slutning

Portræt af sognepræst Lauritz Bang (1776–1866). Usigneret. Olie på lærred. 41×31.

Behov for rensning. Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Mindre afskalninger.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

11 bud

999663 2.900 DKK
841959 (Autobud) 2.800 DKK
999663 2.800 DKK
841959 2.700 DKK
942187 2.600 DKK
841959 (Autobud) 2.500 DKK
942187 2.400 DKK
841959 (Autobud) 2.300 DKK
942187 2.200 DKK
841959 2.100 DKK
998214 2.000 DKK