2432/​909

William Watting (, Danmark. 20. århundrede.)

Skrivebord mahogni. Front med ti skuffer og to udtræksbakker. Bagtil med jalousilukke, indvendig med hylder. Udført ca. 1930'erne. H. 80. L. 180. D. 80.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?