2131/240
Dukkehus af udskåret træ, inddelt i rum vinduer af plexiglas. 20. årh. H. 105 cm. B. 87 cm. D. 47 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Løse lister. Nogle lister mangler. Hul i et vindue. Et vindue mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag