12148/269
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
To tallerkner af lertøj, dekoreret med glasur i blåt og brunt på lys base. Diam. Sign. HAK. Udført hos Kähler. 18,5–19,5. (2)
Almindelig brugsslitage, herunder glasurkrakeleringer
Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021
Vurdering
Hammerslag