2109/​550

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

“À l'Encre”. Sign. Miró, 52/70. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×43.

Litteratur: Maeght 837.

Undersøgt i ramme. Enkelte fugtpletter og syrepletter langs kant.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

10.000–12.000 kr.

Hammerslag

15.500 kr.

13 bud

839235 15.500 kr.
958351 (Autobud) 15.000 kr.
839235 15.000 kr.
958351 (Autobud) 12.500 kr.
914456 12.000 kr.
958351 (Autobud) 11.500 kr.
166440 11.000 kr.
958351 10.500 kr.
166440 (Autobud) 10.000 kr.
958351 10.000 kr.
166440 8.000 kr.
1006337 7.500 kr.
576 7.000 kr.