“Bonaparte premier consul de la République Francaise. La Revue du Quintidi”. Tryksign. Boilly Pinxit/Levachez Sculp. Akvatinte i farver. Pladestørrelse 43,5×29,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 941, 2009 nr. 647.
Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
19 bud