2131/294
Gustaviansk vægur af forgyldt træ, skive af bemalet metal. Sign. Joh; Nyberg, Stockholm (Johan Nyberg mester fra 1787 til 1801). 18. årh.s slutning. H. 95. B. 53.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud