2442/​148

Maske af udskåret og pigmenteret træ. Monteret på fod af plexiglas. Lega. D.R. Congo. 20. årh. H. 19.

Afskalninger. Mindre afslag øverst.

Hidrører fra et rygerhjerm.

Fod gulnet.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag