2443/​127

Carl Locher, efter, ca. 1900 (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)

“Ved Skagens Strand”. Usigneret. Olie på lærred. 87×132.

Efter Carl Locher original fra 1894 som forefindes på Statens Museum for Kunst, inventarnr. KKS1816.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1738, 2017 nr. 92.

Lærredet er dubleret. Retoucheringer/reparationer samt mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

12 bud

952342 7.000 DKK
1168455 (Autobud) 6.500 DKK
952342 6.000 DKK
1168455 (Autobud) 4.600 DKK
952342 4.400 DKK
1168455 4.200 DKK
952342 4.000 DKK
148179 3.800 DKK
1079340 3.600 DKK
148179 3.400 DKK
1025923 3.200 DKK
216593 3.000 DKK