2427/29
Dansk barok dragkiste af guldstafferet nøddetræ, front med fire svungne ligeknækkede skuffer, beslag og greb af messing. 18. årh. H. 120. B. 122. D. 64.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere forgyldning. Senere ben.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juli 2024
Vurdering
Hammerslag