2427/​29

Dansk barok dragkiste af guldstafferet nøddetræ, front med fire svungne ligeknækkede skuffer, beslag og greb af messing. 18. årh. H. 120. B. 122. D. 64.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere forgyldning. Senere ben.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?