Stanislav Julianovich Zukowski (f. Grodno 1873, d. Prushkovo, Warszawa 1944)
“Skov i Norden”. Dobbelt sign. Joukovsky og S. Zukowski 1928. Olie på lærred. 62×74.
Udstillingsetiket fra bagsiden den 8.-28. oktober 1929, nr. 173.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 10. december 2018
48 bud