2014/220
Et par franske Louis XVI stager af forgyldt bronze, hver til to lys, stammer i form af putti på baser af hvidlig marmor. 18. årh.s slutning. H. 30 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag