2014/​220

Et par franske Louis XVI stager af forgyldt bronze, hver til to lys, stammer i form af putti på baser af hvidlig marmor. 18. årh.s slutning. H. 30 cm. (2)

Aldersrelaterede spor.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag