2049/606
Ossian Elgström (f. Stövelstorp 1883, d. Båstad 1950)
Jagt på Grønland. Sign. monogram 1943. Akvarel på papir. Lysmål 36×60.
Undersøgt i ramme. Trykfolder
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag