2138/591
Vilhelm Bjerke-Petersen (f. Frederiksberg 1909, d. Halmstad, Sverige 1957)
Fem kompositioner, 1950. Usign. Litografier. Bladstørrelser 30×23 og 32×27. Uindrammede. (5)
Papiret er gulnet en anelse, lidt småfolder og revner.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag