2415/​138

Barok lysestage af delvist forgyldt og bemalet træ, udskåret i form af herre i draperier. 18. årh. H. 48.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger og afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK