2415/138
Barok lysestage af delvist forgyldt og bemalet træ, udskåret i form af herre i draperier. 18. årh. H. 48.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger og afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag