2045/223
Tre okimonoer/netsuker af udskåret elfenben legende børn i gruppe, 7 masker i gruppe, sign. Kaio, ansigter med dyrehoveder i gruppe, sign. Kogyokusai. Taisho. H. 3–5 cm. (3)
proveniens: Antikvitetshandler Steen Strømberg 1947–2014.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud