2034/880
Svensk møbeldesign
Et par spejlvendte borde af bejdset fyrretræ og bejdset elm, opsat på “kølleben”. Front med skuffe, top med ruminddeling, heraf et med låg. Brændemærket “Ericson Taserud 1963”. Udført i Taserud, Sverige. H. 50. L. 91. B. 46. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
20 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||