12137/97
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Le Bouquet noir et bleu”. Usign. Litografi. Trykt af Mourlot. Bladstørrelse 23×19,5. Rammemål 31×26,5.
Litteratur: Mourlot: Chagall Lithographe # 202.
Rammen med småskrammer.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud