1332/40
Chatol med overskab af nøddetræ, front med tre skuffer og skriveklap bag hvilken rum og skuffer. Overskab med to låger bag hvilke hylder. Louis XVI form 20. årh. H. 200. B. 110. D. 54.
Ridser og mærker. Falmet. Finérskader. Pyntelister mangler og med defekter. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 5. august 2013
Vurdering
Hammerslag