12141/136
Knud Peter Eel (f. Hellested 1914, d. Lemvig 1968)
Panoramisk parti fra Tåbel Bro ved Agger. Sign. Eel Taabel Bro Apr. 1943. Olie på lærred. Lysmål 64,5×132,5. Rammemål 76×143,5. Indrammet.
Behov for let overfladerensning.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud