12141/​136

Knud Peter Eel (f. Hellested 1914, d. Lemvig 1968)

Panoramisk parti fra Tåbel Bro ved Agger. Sign. Eel Taabel Bro Apr. 1943. Olie på lærred. Lysmål 64,5×132,5. Rammemål 76×143,5. Indrammet.

Sælger oplyser

Behov for let overfladerensning.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

10 bud

(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
(Autobud) 440 DKK
420 DKK
400 DKK