2024/209
Fire dele sølv, bestående af kaffekande strøbøsse, saucekande og smørnæb. 20. årh. Vægt 1418 g. H. 5–26 cm. (4)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||