845/63
P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)
En lille pige i fin kjole med sin hund og dukke. Sign. S. Krøyer 1. Juli 1907. Olie på lærred. 62×46.
Malerier og skulpturer, 26. november 2013
Vurdering
Hammerslag