2416/593
Ubekendt møbeldesign
Skænk af palisander med fødder af messing, front med fire låger og fire skuffer. 1970–80'erne. H. 90. B. 229,5. D. 57.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte finérskader og vandkskjolder. Nøgler medfølger.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag