1313/1629
Recte
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld, hvidemaljeret skive med arabertal og små sekunder, støvkapsel af 14 kt. guld. Vægt 100 gr. Diam. 5,4.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Uret er gangbart. Krakeleret skive. Glasset er løst.
Varia, 28. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud