1950/​358

Et par engelske lysestager af sølv støbt blad bladranker, stemplet Birmingham 1936 og mærke for Elkington & Co. Fyldte. H. 12 cm. (2)

Mærke fra English Silver House Copenhagen.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag