1950/358
Et par engelske lysestager af sølv støbt blad bladranker, stemplet Birmingham 1936 og mærke for Elkington & Co. Fyldte. H. 12 cm. (2)
Mærke fra English Silver House Copenhagen.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag