1749/​8608

Russisk spejl af forgyldt træ. 19. årh.s midte. Lampetarme mangler. H. 84. B. 45.

Proveniens: Erhvervet 1920 i Warszawa af Richard og Erica Zeiner-Henriksen.

Overfladisk slitage. Lampetarme mangler.

Russisk, 4. december 2017

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK