2033/311
Carl O. J. Lund (f. København 1857, d. sst. 1936)
Forårsskov med et åløb. Sign. Carl O. J. Lund 1898, Sorgenfri. Olie på lærred. 55×42.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger samt krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag