2116/63
Kinesisk altervase af bronze, balusterformet, på firsidet fodstykke, mrk. Zun Jing Hui. 18. årh. H. 16 cm.
Proveniens: Dansk privatsamling baseret på to generationers ophold i Kina 1885–1945.
Fodstykke med nogen skævhed.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud