2043/299
Ikon forestillende Kristus Pantokrator. Tempera på træpanel. 19. årh. 54×44.
Krakeleringer. Minimale afskalninger. Afslag på kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag