921/459
A. R. Penck (f. Dresden 1939, d. Zürich 2017)
“The new rock'n roll”. Sign. A.R. Penck samt sign. på blændrammen A. R. Penck. Olie på lærred. 40×30.
Proveniens: Galerie Michael Werner, Berlin. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet hos ovenstående af den nuværende ejer.
Vurdering
Hammerslag